Sinds ik bekend heb gemaakt dat ik zwanger ben, heb ik vanzelfsprekend heel wat vragen gekregen. Een hoop vragen zijn heel logisch, maar sommige vragen hebben mij verbaasd. Ik vond het wel grappig om de meest gestelde vragen bij te houden en vandaag deel ik dit dan ook met jullie. Herken jij hier iets uit?
1. Was de zwangerschap gepland?
Met stip op nummer één is de vraag of mijn zwangerschap gepland was. Ik heb denk ik regelmatig nogal verbaasd en soms ook wat sarcastisch gereageerd, want ik vind dit zo’n gekke vraag als je hoort dat iemand zwanger is. In sommige situaties kan ik mezelf wel voorstellen dat je jezelf dit afvraagt, maar hoezo bij mij? Ik ben eind 20, ben 11 jaar samen met mijn man, een jaar getrouwd en dan krijg ik de vraag of het gepland was? Ja, dat was het zeker. Maar ook als dit niet zo zou zijn, is dat interessant? Hoewel veel mensen dit een normale vraag schijnen te vinden, vind ik hem toch maar vreemd.
2. Je bent zo bleek, gaat het wel goed?
Vooral in het begin van mijn zwangerschap zag ik er vaak uit als een spook. Als je mijn zwangerchapsupdates hebt gevolgd snap je waarom (en zo niet, extreme misselijkheid en flinke vermoeidheid doen niet zo veel voor je uitstraling 😉 ). Ook al zag ik er vaak niet uit, als je deze vraag dagelijks (en heel vaak op een dag) krijgt denk je echt ‘mensen, bemoei je even lekker met jezelf’. Van sommigen kun je dit natuurlijk goed hebben en het is niet eens zo’n gekke vraag.. maar stel de vraag maar gewoon niet, of niet te vaak.
3. Mensen die ineens je buik aanraken
Ik ben niet het type die het heel fijn vind om door anderen aangeraakt te worden. Als mensen die verder van mij afstaan ineens mijn buik aanraken, schrik ik daar altijd een beetje van. Terwijl ik het van mensen dicht bij mij helemaal niet erg vind. Als iemand vraagt of ze mijn buik aan mogen raken vind ik dat vaak helemaal niet erg.. doe het alleen niet uit het niets, dat vind niet iedereen fijn.
4. Weet je al wat het gaat worden?
Dit vind ik totaal geen gekke vraag, eigenlijk een hele logische. De reacties kunnen mij alleen wel verbazen! Ik heb namelijk al regelmatig de vraag gekregen of ik wel blij bent dat ik een meisje krijg. Ja, waarom zou ik dat niet zijn? Wij hadden geen voorkeur voor het geslacht. Als vervolgens wordt gezegd dat het toch mooi is als je eerst een jongen krijgt zodat de familienaam wordt doorgegeven trek ik toch iedere keer mijn wenkbrauwen op. Dit is mij namelijk al meerdere keren overkomen en dat verbaasde mij ontzettend.
5. Ben je al veel aangekomen?
Niet persé een gekke vraag, maar wel een vraag die ik persoonlijk nooit aan iemand zou stellen. Hoe interessant is dat nou in godsnaam om te weten? Ik geef eigenlijk altijd antwoord op deze vraag, maar wel vind ik het een vreemde vraag.
6. Heb jij wel enig idee wat er allemaal bij komt kijken straks?
Een vraag waar al een hoop cynisme in zit. Ik ben vrij nuchter, volgens sommigen té nuchter. Ik heb dan ook al regelmatig te horen gekregen dat ik overal te makkelijk over denk en het mij straks allemaal flink tegen zal gaan vallen. Nee, om eerlijk te zijn heb ik nog helemaal geen idee hoe mijn dagen gevuld gaan worden door de baby.. dat is van tevoren toch ook niet te bedenken? Ik bereid mezelf er ook niet echt op voor, ik zie het allemaal zodra de baby er is. Het ligt er natuurlijk ook helemaal aan hoe het straks met de baby gaat. Het enige wat ik weet, is dat ik nu lekker relaxt ben en mijn man dat ook is. Ik ben er wel van overtuigd dat als je zelf gewoon relaxt bent, je baby dit aanvoelt. Dat is in ieder geval wat ik bij mensen om mij heen zie. Voor de rest gaan we het allemaal ervaren als de baby er strakjes is. Ik ben benieuwd :-).
7. Allerlei opmerkingen over formaat buik en gewicht
Ik weet niet wat het is, maar als er opmerkingen over mijn buik of gewicht wordt gemaakt, lijkt het wel of er ineens allerlei moeders zich geroepen voelen om te verkondigen hoe weinig zij zijn aangekomen en hoe klein hun buik was. Ik ben nog helemaal niet zo veel aangekomen, met 30 weken nu zo’n 5 kilo en ja mijn buik is inmiddels goed zichtbaar, maar is nog niet gigantisch. Als iemand hiernaar vraagt geef ik hier gewoon antwoord op, maar ik snap het nut er niet zo goed van dat vrij veel vrouwen de drang voelen om te vertellen dat het bij hun allemaal minder kilo’s waren en zij een kleinere buik hadden.
8. Pfoe, blijf jij 4 dagen werken.. waarom neem je dan kinderen?
Voor de mensen die dachten dat de mommy maffia praktijken voorbij waren, nope. Als mensen – voornamelijk moeders die bewust thuis blijven of 2/3 dagen werken – mij vragen hoe ik het straks ga doen, word ik regelmatig een soort van op mijn vingers getikt. Er is al een paar keer letterlijk gezegd waarom ik een kind ‘neem’ als ik vier dagen blijf werken. Nou, dat heeft meerdere redenen. Als eerste ‘neem’ ik geen kind, maar ben ik erg blij dat wij een kindje mogen krijgen. Daarnaast is het financieel voor ons niet aantrekkelijk als ik minder dan 4 dagen ga werken. Daar komt ook nog eens bij dat ik nog steeds ambitie heb om een andere functie te gaan doen en hiervoor moet ik 4 dagen werken. Daarnaast heb ik laatst nog een leuke gehoord, die ik graag overneem: in een week zit 168 uur, waarvan ik er 32 ga werken.. dan blijft er nog 136 uur over waarin ik thuis ben. Dat valt allemaal best wel mee, toch :-).
9. Weten jullie de naam al?
Dit vind ik een leuke, want hier konden wij al vrij vroeg ‘ja’ op antwoorden. Wij wisten de naam al vrij snel, al zeggen wij nog steeds dat als we ineens een andere naam tegen komen hij nog kan veranderen. Best veel mensen hebben geprobeerd de naam te ontfutselen, maar die houden we toch nog even geheim tot de geboorte. Stel dat iemand er toch achter komt, vind ik dat geen ramp hoor… maar ik vind het gewoon leuk als er een paar dingen een verrassing blijven.
10. Gaan jullie nog een 3D / 4D echo maken?
De laatste paar weken krijgen wij heel vaak de vraag of wij nog een echo gaan laten maken. We gaan dit niet doen. Ik vind de echo’s vaak een beetje ‘eng’. Nou is eng niet de goede benaming, maar ik vind het niet altijd even mooie echo’s. Daarnaast wil mijn man nog helemaal niet weten hoe onze dochter eruit komt te zien en vind hij het leuk als dit een verrassing blijft voor ons. De enige reden dat ik de echo zou willen laten maken, is omdat het vanaf de 20 weken echo zo lang duurt voor je haar weer gaat zien. Nog een reden dat wij deze echo niet gaan maken is dat onze baby schijnbaar een sterke voorkeurshouding heeft.. en laat die nou net niet handig zijn voor echo’s. Tot nu toe was het dan ook altijd een kunst om haar goed op de foto te krijgen. Onderstaande foto is gemaakt tijdens de 20 weken echo, toen ze een paar seconden draaide en we in een glimp haar profiel vast konden leggen op een foto. Gelukkig kan de echoscopiste een paar seconden terugspoelen, waardoor we haar gezichtje zo goed konden zien.
Herken jij hier dingen uit?
Ik zou het leuk vinden als je mij zou volgen via Bloglovin’ | Instagram | Facebook
Wat een vragen zeg en waar bemoeien mensen zich mee 🙈
Pff, sommige vragen… vooral met de vragen over of een kindje gepland is, of mensen aan je buik mogen zitten en waarom je dan een kindje “neemt”, vind ik wel heel ontactisch. Leven en laten leven, denk ik dan. Bovendien heb je het als zwangere volgens mij al niet altijd even makkelijk qua lichamelijke klachten, extra vocht, etc. Ik snap niet zo goed waarom sommige mensen dan ook nog eens iets gaan zeggen over hoeveel je aankomt, hoe bleek of niet je bent. Gelukkig ga je er zo te horen wel nuchter mee om 🙂 En die vraag over bijvoorbeeld de naam van het kindje lijkt me dan weer wel leuk om te krijgen, zeker als je daar lekker geheimzinnig op kunt antwoorden 😉
Pfff sommige vragen.. niet te doen!!
Oh vreselijk dat aan je buik zitten, heb daar zo’n hekel aan. Doe je toch ook niet bij een vetpens haha!
Ik herken het niet, omdat ik het zelf nog niet heb meegemaakt, maar wat lijkt me dit irritant zeg! Waar bemoeien mensen zich toch mee..
Ik moest wel een beetje lachen om de humor waarmee je dit geschreven hebt! Voor mij nog niet herkenbaar omdat ik (nog) niet zwanger ben geweest. Ik kan mij wel voorstellen dat sommige vragen héél vervelend zijn.
ohhhhhhhh dit is zo onwijs herkenbaar! Hoe durven mensen zou je zeggen he? Waarom vraag je of een zwangerschap gepland is? En dat aanraken herken ik ook. Soms zelfs gewoon terwijl ik in de stad liep, door wildvreemden!! Of mensen die vragen of het er echt wel 1 is? Ik werd er soms niet goed van en gaf dan ook hele flauwe antwoorden haha.
Ik herken de vragen niet zo, want ik was dus niet gepland zwanger, wist niet wat het werd, had geen naam. Omdat ik 20 kilo aankwam vroeg metn wel of het er geen 2 waren.
Heeeeeel herkenbaar! 😉 whuaha. En wij hebben wel een 3d/4d echo laten maken, want die kregen we cadeau van mijn ouders. Maar ik vind die foto’s ook “eng” whuah. Gelukkig ben ik niet de enige die er zo over denkt 😛
Oh, heel herkenbaar. Ik kon ook flink lelijk doen als mensen weer vroegen of de zwangerschap wel gepland was en waarom ik vier dagen bleef werken. Ik heb vaak te horen gekregen dat dit veel te zwaar voor mij en zielig voor mijn kind zou zijn. Nou geloof me, de kleine man is bijna twee, hij is vrolijk en ontwikkelt zich uitstekend. Je kunt in die 136 uur dat je thuis bent alle liefde geven die je hebt.